Ekipi i futbollit i Bankes shpallet kampion ne Kampionatin Kombetar te Minifutbollit, te organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Me fitoren 6 me 3 ne ndeshjen e fundit, ekipi i Bankes e coi ne 9 numrin e fitoreve ne grup, u shpall kampion kombetar dhe mori kupen e kampionatit, URIME ! Fitorja e djeshme ishte nje kurorezim i bukur i lojrave te sukseseshme te luajtura kunder 10 skuadrave rivale; gjithmone me shpirt gare dhe loje kolektive e me fryme grupi.

Trofeu i fituar ndodhet aktualisht ne zyrat e drejtorise qendrore te bankes por do te shetise edhe ne deget e Tiranes qe kontribuan me lojtare ne ekip.