Union Bank mbyll shërbimet me kompaninë celulare Plus Comunication

Ju njoftojmë se nisur nga mbyllja e shërbimeve të kompanisë celulare Plus Communication Sh.a është e nevojshme që gjithë klientët e Union Bank që kanë lënë si kontakt një numër Plus, të njoftojnë bankën lidhur me numrin e ri të kontaktit. ...kliko per me teper

Union Bank merr 5 milionë euro linjë kredie nga EBRD, për financimin e tregtisë

Duke synuar të rrisë aktivitetin e financimit të tregtisë, Union Bank i është bashkuar Programit të Lehtësimit të Tregtisë (TFP) të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (EBRD).  Sipas një njoftimi zyrtar për shtyp të EBRD, dy partnerët afatgjatë kanë nënshkruar një marrëveshje në Tiranë gjatë ditës së sotme, në bazë të së cilës Union Bank do të jetë një bankë, që do të leshoje garanci për financimin e tregtisë për të mbështetur aktivitetin e importit dhe eksportit të kompanive vendase....kliko per me teper

Java e Kombetares Kuq e Zi ne Union Bank

Java e Kombetares Kuq e Zi ne Union Bank organizohet nga 2 – 9 tetor ne prag te dy ndeshjeve shume te rendesishme te kombetares Shqiptare. 
Per ti dhene gjalleri Javes se Kombetares mes klienteve, Banka do te ofroje bonus ne te gjitha produktet retail. Bonusi i Bankes per klientet retail do te promovohet ne dege, ne Facebook, ne televizjon dhe ne faqet me te klikuara ne web. 
Te gjithe te mirepritur per te perfituar nga kjo oferte e cila zgjat vetem nje jave. 
Union Bank sponsor zyrtar I Kombetares se Futbollit.

Union Bank me Kombetaren Kuq e Zi

Ne nje organizim ne ambjentet e Hotel Tirana International, stafi i Deges Qendrore dhe ai i Departamentit te Marketingut ju dha karta krediti Kuq e Zi, lojtareve te rinj te Kombtares dhe trajnerit z Christian Panucci.  

Urojme qe karta e kreditit  mastercard, me simbolin shqiponje te kombetares, ti sjelle fat kombetares ...kliko per te pare fotot

Bli me Karten "Kuq e Zi"

Super Oferte per te gjithe mbajtesit e kartes Kuq e Zi , cmim preferencial per blerje tek dyqani zyrtar I FSHF-s.
Bli me karten Kuq e Zi dhe perfito zbritje deri ne 50 % ne dyqanin zyrtar te FSHF-s ...kliko per me teper

Stafi i Union Bank i përgjigjet urgjencës humanitare për dhurim gjaku

Punonjësit e Union Bank dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë. Dhurim i gjakut u organizua në ambjentet e Union Bank në thirrje të situatës emergjente të shpallur nga Kryqi i Kuq Shqiptar"! Pjesmarrja e punonjësve të Union Bank në dhurimin e gjakut tashmë është pjesë e sesibilizimit të vazhdueshëm për kontributin në jetën sociale të komuniteteve në nevojë si në Tiranë ashtu edhe në rrethe. “Union Bank vazhdon të mbështese bujarisht shtresat në nevojë duke bashkëpunuar aktivisht me Kryqin e Kuq Shqiptar, dega Tiranë. Faleminderit Union Bank që në këto ditë të vështira vere për dhurim vullnetar gjaku, ju i bashkoheni nismës sonë në ndihmë të fëmijëve talasemike!” – shprehet Kryqi i Kuq në faqen zyrtare në Fb.

Union BANK shpallet Kampion ne Kampionatin Kombetar te Minifutbollit

Ekipi i futbollit i Bankes shpallet kampion ne Kampionatin Kombetar te Minifutbollit, te organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Me fitoren 6 me 3 ne ndeshjen e fundit, ekipi i Bankes e coi ne 9 numrin e fitoreve ne grup, u shpall kampion kombetar dhe mori kupen e kampionatit, URIME ! Fitorja e djeshme ishte nje kurorezim i bukur i lojrave te sukseseshme te luajtura kunder 11 skuadrave rivale; gjithmone me shpirt gare dhe loje kolektive e me fryme grupi.

Trofeu i fituar ndodhet aktualisht ne zyrat e drejtorise qendrore te bankes por do te shetise edhe ne deget e Tiranes qe kontribuan me lojtare ne ekip. 

Union Bank me Dege te Re

Te nderuar kliente Ju informojme me kenaqesi  se nga data 19 06 2017 Union Bank ne Durres ka filluar operacionet ne degen re ne Rr Egnatia Nr 4 Apt 2.   

Ju mirepresim ne ambientet e reja mjaft moderne ku Ju premtojme sherbim te dedikuar dhe profesional. 

 Union Bank permireson UB Online & UB Mobile

I nderuar klient,

Duke filluar nga data 20 Qershor 2017, faqja hyrese e sherbimit internet banking UB Online do te ndryshoje duke ofruar nje dizajn te ri, me praktik ne perdorim. Permiresime jane realizuar gjithashtu edhe ne paraqitjen e brendshme te aplikacionit dhe sherbimi eshte pershtatur per t’u perdorur edhe nepermjet telefonit celular, tabletes apo I Pad. Per me shume informacion apo ne rast se do te keni pyetje Ju lutemi na kontaktoni ne  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Login te mbare!

Union Bank per Kombetaren

Union Bank sponsor zyrtar i kombetares Kuq e Zi, pershendet rikthimin e kombetares shqiptare ne lojen me karakter dhe me rezultat, si me te mirat e Europianit 2016. Duke mposhtur 3 me 0 Izraelin me golat e Sadikut dhe te Memushajt, kombetarja shqiptare fiton vendin e trete ne grup dhe bashke me tifozerine mbare shqiptare pret me optimizem ndeshjet e sezonit tjeter.

Union Bank ne Pogradec 

Union Bank sponsorizoi botimin e monografise te 60 vjetorit te gjimnazit te qytetit te Pogradecit. Pjesmarresit ne event treguan interes te vecante per sponsorizimin e Bankes dhe e vleresuan ate. Urojme qe monografia e sponsorizuar nga Banka te mbetet nje pikelidhje simpatike mes banoreve te Pogradecit, viteve qe ata kane kaluar ne gjimnazin e tyre dhe Bankes qe ju mundesoi botimin e saj.

Union Bank ne Vendin e Dyte

Mbasi kaloi me sukses fazen gjysem finale te kampionatit të volejbollit, fitore 3 me 2 me Tring, skuadra e volejbollit e Union Bank u ndesh ne finale me skuadren e Intesa Bank. Ne kete finale mes bankash Intesa fitoi 3 me 2. Pervec medaljeve te vendit te dyte skuadra e Union Bank fitoi simpatine e tifozerise nepermjet nje loje te luajtur me rivalitet dhe emocione te medha deri ne piket e fundit.  Urime skuadres te Union Bank, me siguri kampione vitin qe vjen.

Union Bank - takimi i pranveres

Union Bank zhvilloi ne 20 maj takimin e pranveres te vitit 2017. Ne takimin qe u zhvillua ne Dajti Park, moren pjese drejtuesit e degeve te rrjetit, drejtuesit e departamenteve ne HO dhe menaxhimi i bankes.
Te pranishmit i pershendeti Drejtori i Pergjithshem, z. Gazmend Kadriu. Ai vleresoi rezultatet e mira qe ka arritur Union Bank gjate viti 2016 dhe i hapi rruge prezantimit te materialit te grupit te punes: Rishikimi i Procedurave ne Dege, per nje banke gjithmone e me efikase e me te shkathet per klientet dhe konsumatoret.

Dega Blloku dege e hapur

Union Bank, Dega Blloku organizon dege e hapur per publikun, ne datat 22 – 26 maj. 
Kliente ose jokliente qe vizitojne degen gjate asaj jave do te njihen me banken dixhitale duke qene te asistuar nga staf i dedikuar.
Ne dege do te shperndahen edhe dhurata simbolike.
Jeni te mirepritur !

Fushate Dua Kredi

Union Bank gjate muajit maj do te zhvilloje fushaten mediatike Dua Kredi. Fushata synon forcimin e kanalit te shitjes nga distanca dhe njekohesisht forcimin ne publik te imazhit te bankes si banke qe ofron disa kanale alternative shitje...kliko per me shume

Promovim i Deges Blloku

Dy javet e fundit te muajit prill Union Bank promovon Degen e re Blloku ne zonen rreth saj: nga Blvd Deshmoret e Kombit tek Stadiumi Selman Stermasi dhe nga Blvd Bajram Curri ne Rr. Abdyl Frasheri. Gjate promovimit synohet hapja e deges se re per 4000 familje dhe 1100 biznese te zones. Promovimi mbyllet javen e pare te muajit maj me nje event te tipit open house ku do te jeni te mirepritur!

Informacion per klientet

Të nderuar Klientë,

Ju njoftojmë se duke filluar nga muaji mars, Union Bank do të ndryshojë datën e likuidimit të komisionit te mirëmbajtjes së llogarisë duke e mbajtur atë nga llogaria e klientit brenda muajit dhe jo në ditën e parë të muajit pasardhës. Ky ndryshim do të ketë impakt vetëm për muajin mars, ku në llogaritë e klientëve do të reflektohen komisionet e muajve shkurt dhe mars. Në muajt në vijim brenda cdo muaji, do të mbahet komisioni përkatës sipas Kushteve të Punës në fuqi.

Takimi tradicional i vjeshtes ne Prishtine

Takimin tradicional te vjeshtes 2016 Union Bank e zhvilloi ne Prishtine.
Takimi ku moren pjese drejtoret e degeve dhe te departamenteve te Bankes u fokusua ne draftin e pergatitur per BOR-in, branch operations review.
Ne takim moren pjese dhe diskutuan edhe kryetari dhe nenkryetari i Bordit te Bankes, zoterinjte Edmond dhe Niko Leka.

Pervec programit impenjativ te BOR-it takimi i vjeshtes perfshinte gjithashtu nje program shetitje ne Prishtine dhe Kosove program qe u mbyll me dreke ne Vila Park afer Prizrenit.

Union Bank Sponsor i Kombetares Kuq e Zi

Mbas humbjes 0 – 2 me Spanjen Kombetarja Kuq e Zi kaloi ne vend te trete ne grupin G. Gjashte pike ne tre ndeshje eshte perseri nje konsolidim i bukur ne grup...kliko per me shume

Seminar per Profitabilitetin e Degeve

Union Bank realizoi me sukses seminarin me teme Profitabiliteti i Degeve. Seminari ku moren pjese drejtuesit e Rrjetit UB u organizua dhe u drejtua nga Drejtori i Divizionit te Finances Arten Zikaj, i cili trajtoi me trasparence dhe profesionalizem nje teme me mjaft interes per deget...kliko per me shume

Punonjësit e Union Bank dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

Dhurim i gjakut u organizua ne bashkepunim me Kryqin e Kuq Shqiptar me sloganin “20 minuta për të qenë një hero!”. Mbështetjen, këtë herë ndaj fëmijëve talasemikë, apo herë të tjera ndaj grupeve me në nevojë, punonjësit e Bankës e kryen në kuadër të aktiviteteve për marrje të përgjegjësive sociale në komunitet...kliko per me shume

Stafi i Union Bank dhuron mjete mësimore për familje në nevojë

Stafi i Union Bank u organizua këtë fillim viti shkollor për të dhuruar mjete mësimore për familje në nevojë. Ftesës së Departamentit të Marketingut të Union Bank, për të marrë pjesë në këtë projekt të përbashkët me Kryqin e Kuq Shqiptar iu përgjigjën shumë punonjës të bankës të cilët dhuruan çanta, mjete mësimore, lodra dhe veshje....kliko per me shume

 Karta "Jam Kuq e Zi " karta e futbollisteve te Kombetares

Ne prag te ndeshjes me Maqedonine qe hap siparin e ndeshjeve te eleminatoreve te Boterorit 2018, djemte e Kombetares gjejne kohen te marrin kartat Jam Kuq e zi te Union Bank. Per stafin e Bankes eshte krenari qe futbollistet e ekipit tone kombetar mund te perdorin kartat e Union Bank ku alternohen vlerat me te mira te nje karte krediti Master Card me elemente te antaresimi ne klubin e tifozeve te kombetares.

Kliko ketu per me teper info rreth Kartes Kuq e Zi

Informacion në lidhje me llogarite e perbashketa:

Union Bank rikujton te gjithe klientet se kushtet e punës për kontratat e llogarive rrjedhëse të përbashkëta kane pesuar ndryshime...kliko per me shume

Union Bank Promovon Relationship me Biznesin

Union Bank, sponsor zyrtar I Kombetares Kuq e Zi promovoi relationship me biznesin ne ndeshjen Shqiperi Maqedoni. Biznesmene nga Tirana, Kruja, Lezha  dhe Shkodra, te rekomanduar dhe te shoqeruar nga drejtoret e degeve UB ne qytetet perkatese, perfituan bileta falas nga Banka per ndeshjen e pare te eleminatoreve te Boterorit 2018. Pavaresisht nga moti i keq qe nderpreu ndeshjen, Grupi I Bankes e shijoi ate live ne stadiumin e sapo rikostruktuar ne Shkoder, dhe me siguri shijoi me atmosfere stadiumi edhe fitoren e bukur te arritur te nesermen. 

Fale fitores se arritur ne Shkoder Ekipi Kombetar kryeson Grupin G, me pike te barabarta 3, me ekipet e Spanjes dhe te Italise, duke na bere dyfish krenare si tifoze dhe si sponsor zyrtar.

Urime Ekipit Kombetar te futbollit.

Karta “Jam Kuq e Zi” karta e futbollisteve te Kombetares  

Ne prag te ndeshjes me Maqedonine qe hap siparin e ndeshjeve te eleminatoreve te Boterorit 2018, djemte e Kombetares gjejne kohen te marrin kartat Jam Kuq e zi te Union Bank. Per stafin e Bankes eshte krenari qe futbollistet e ekipit tone kombetar mund te perdorin kartat e Union Bank  ku alternohen vlerat me te mira te nje karte krediti Master Card me elemente te antaresimi ne klubin e tifozeve te kombetares.

Kliko ketu per me teper info rreth Kartes Kuq e Zi

Ndeshje miqësore Union Bank - Juventus

Skuadra e futbollit e Union Bank fiton 7-6 ne ndeshjen miqësore me traineret e Juventus. Ndeshja u zhvillua te shtunen ne date 30 Korrik në kampin sportiv në Preze Helmes në mbyllje të aktivitetit dy javor Juventus Academy Tirana. Skuadra e Bankes u paraqit në formë të shkëlqyer duke vënë në vështirësi mjeshtërat sportive të Juventus.

Union Bank mbështet fëmijët jetime te qendres "Zyber Hallulli"

Në kuadrin e Programit te saj për Përgjegjësi Sociale Union Bank mbështet pjesmarrjen e femijëve të qendrës "Zyber Hallulli" në akademinë sportive verore Juventus Camp Tirana...kliko per me shume

Union Bank realizon projektin per vende parkimi bicikletash

Prane Deges Qender\HO & Garda ne Tirane, Banka realizoi dy vendqendrime bicikletash. Nepermjet ketij projekti Union Bank mbeshtet idene e nje qyteti me te paster me me pak makina per me pak ndryshime klimaterike. Ne varesi te interesit te klienteve dhe te stafit, Banka mund ta shtrije projektin ne dege te tjera ne Tirane apo qytete te tjera.

Union Bank renditet ne vend te pare per impakt me te mire te konsumatoret

Duke marre per baze numrin e larte te klikimeve si dhe duke vleresuar idene, origjinalitetin dhe realizimin e spoteve publicitare, Business Magazine e renditi Union Bank ne vend te pare mes tre kompanive qe kane impakt me te mire te konsumatoret.

Njoftim per shtyp

Union Bank dhe FSHF rinovojnë marrëveshjen e sponsorizimit edhe për periudhën 2016-2018

Ditën e mërkurë, më 18 maj, ora 11.00 në Hotel Tirana International, Union Bank dhe Federata Shqiptare e Futbollit nënshkruan marrëveshjen...kliko per me shume

Union Bank ndihmon studentet per forcimin e kapaciteteve manaxheriale

Union Bank ne koordinim me AIESEC Albania ndihmoi zhvillimin e nje seminari per forcimin e kapaciteteve manaxheriale tek studentet....kliko per me shume

Filloi fushata e kredise retail Shtepia per Familjen

Ne daten 20 prill filloi fushata e kredise retail Shtepia per Familjen...kliko per me shume